19. ENERGETICKÝ KONGRES ČR

Transformace energetiky III
... a co na to česká energetika?

2. - 3. dubna 2019, Praha

Záštitu nad 19. energetickým kongresem ČR převzaly Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí.

Aktuální vývoj ve světové a evropské energetice a český pohled na transformaci energetiky

Transformace energetiky je realitou. Zajímá vás, jaké trendy ovlivní energetiku v příštích letech? Jaká data a analýzy potřebují mít vlády, aby mohly dělat správná rozhodnutí o energetické politice? Seznamte se s tím, jak transformaci řeší v Holandsku. Informujte se jaká rozhodnutí musíme udělat v České republice, aby naší energetice neujel vlak. Proč je třeba podporovat nové technologie a jejich vývoj, výzkum a zavádění do praxe? Přinese transformace výhody pro českou ekonomiku a spotřebitele?

Nové trendy v distribuci a přenosu

Změny v distribuci a přenosu jsou nezadržitelné. Role distributorů a chytrých sítí výrazně poroste. Jaké změny tedy čekají distributory? Na jaké změny se připravuje přenosová soustava? Seznamte se s tím, jaký přínos bude mít digitalizace? Chcete vědět jakou roli sehrají bateriové systémy? Klesnou náklady na poskytování podpůrných služeb s nasazením baterií? Informujte se, jaký bude narůstat role flexibility v energetickém systému. Jaké nové služby budou požadovat zákazníci? Kdo bude poptávat zelenou elektřinu? Dojde k opětovnému rozvoji solárních elektráren? Je česká legislativa připravena na nezvratné změny?

Digitální věk a cyber security v energetice

Digitalizace vedená technologickými giganty jako Amazon, Apple či Netflix radikálně mění nároky zákazníků. Zákazník vyžaduje okamžitou interakci s poskytovatelem služeb. Informujte se jaké moderní nástroje mohou energetické společnosti zákazníkům nabídnout.

Kybernetická bezpečnost je fenoménem doby. Kybernetické hrozby jsou a budou stále sofistikovanější. Před útoky se jen tak neschováme. Informujte se, proč je třeba redefinovat pojetí rizik a jak přistupovat ke kybernetické bezpečnosti v energetice. Jak chránit energetické systémy před kybernetickými útoky? Proč je mimořádně důležitý bezpečnostní audit právě v energetickém průmyslu? Jsou vaše citlivá data chráněna? Umíte čelit hackerskému útoku? Zjistěte, kde jsou vaše bezpečnostní systémy zranitelné. Informujte se, jak zabránit úniku citlivých informací.

Akumulace a elektromobilita

Možnost akumulovat energii bude hrát stěžejní roli v energetické transformaci. Technologie pro ukládání energie se začínají slibně rozvíjet i v ČR. Také elektromobilita je novým trendem. Informujte se o posledních novinkách z oblasti akumulace a elektromobility. Seznamte se s tím, jak se budují nabíjecí stanice.