Právě proběhla:

ENERGETICKÁ KRIZE ESKALUJE,
JE NUTNÉ JI ŘEŠIT!

DOPADY NA DOMÁCNOSTI A FIRMY.
MODELY STABILIZACE A ODSTRANĚNÍ PŘÍČIN SOUČASNÉHO STAVU.

13. října 2022

Praha, hotel Grand Majestic Plaza

Lubor Veleba

jednatel a ředitel

RWE Gas Storage, s.r.o.

Jako jednatel a ředitel divize ve společnosti RWE Gas Storage, s.r.o., je pan Veleba odpovědný za oblasti prodeje a financí/služeb provozovatele podzemních zásobníků plynu skupiny RWE v České republice, který provozuje 6 podzemních zásobníků plynu s pracovním objemem celkem přesahujícím 2 miliardy krychlových metrů.

Ve své předchozí pozici ve společnosti RWE Transgas se pan Veleba věnoval regulačním záležitostem a účastnil se například přípravy cenové regulace pro další 5-ti leté období a přípravě pravidel trhu před liberalizací českého trhu s plynem.

Před příchodem do plynárenství pan Veleba působil v oboru podnikových financí, kde zejména poskytoval poradenství při akvizicích českých společností. Pracoval také pro státní agenturu pro podporu investic, kde byl odpovědný za založení prvního zahraničního zastoupení.

Pan Veleba absolvoval fakultu strojní Vysokého učení technického v Brně a získal titul Master of Business Administration na Cass Business School, London ve Velké Británii.

Jako bývalý aktivní atlet a otec 2 dětí pan Veleba rád využívá nepříliš časté příležitosti ke sportování. Pan Veleba byl zakládajícím předsedou sdružení Excalibur Alumni Association.

  • RWE Gas Storage, s.r.o.: jednatel; ředitel divize prodej a finance/služby
  • Gas Storage Europe: Vice-President
  • Bilanční centrum: člen Rady
  • Český plynárenský svaz: člen Rady

  • Vysoké učení technické, Brno: fakulta strojní, katedra tepelných a jaderných strojů a zařízení (1991)
  • Cass Business School, London: Master of Business Administration (1994)
  • Excalibur Alumni Association: Chairman (1999-2002)